مزه – چشیدن برنامه نویسی Android Wear اندروید

مزه – چشیدن: برنامه نویسی Android Wear اندروید مشاهده دانلود برنامه آموزشی series اندروید android آموزش

گت بلاگز اخبار حوادث انکار قتل فروشنده سنگ‌های قیمتی در دادگاه جنایی

سه مرد که با طراحی نقشه سرقت، فروشنده سنگ‌های قیمتی را به قتل رسانده بودند، در دادگاه جنایی ادعا کردند که دخالتی در قتل این مرد نداشته‌اند.

انکار قتل فروشنده سنگ‌های قیمتی در دادگاه جنایی

انکار قتل فروشنده سنگ های قیمتی در دادگاه جنایی

عبارات مهم : ماشین

سه مرد که با طراحی نقشه سرقت، فروشنده سنگ های قیمتی را به قتل رسانده بودند، در دادگاه جنایی ادعا کردند که دخالتی در قتل این مرد نداشته اند.

ساعت هفت صبح، ١٣مرداد سال ٩٢ بود که این پرونده پیش روی ماموران پلیس پایتخت قرار گرفت. آن روز وقوع يک جنایت در خيابان وفايي برومند به کلانتري ١١٣ بازار اعلام شد. با حضور ماموران در محل و انجام بررسي ها، مشخص شد دو ناشناس با بستن دست و پا و دهان مرد ٦٢ساله او را کشته و يکي از دوستان مقتول به نام «محمدرضا» ٣٥ساله را نيز با دست و پاي بسته داخل يکي از اتاق ها حبس کرده اند. متهمان بعد از دزدی ماشین پرايد و مقداري جواهرات و سنگ هاي قيمتي، از محل متواري شدند.

انکار قتل فروشنده سنگ‌های قیمتی در دادگاه جنایی

دوست مقتول که تنها شاهد ماجرا بود، در تحقیقات ابتدایی راجع به شب اتفاق به کارآگاهان جنایی گفت: «من در زمينه خريد و فروش سنگ هاي قيمتي با مقتول کار می کردم. شب حادثه، دو نفر از دوستان مقتول به نام هاي جمال و فرهاد به منزل او آمدند. بعد از صرف شام، براي خوابيدن به اتاق خواب رفتم، ولی مقتول به همراه جمال و فرهاد همچنان بيدار ماند. بعد از گذشت چند ساعت، صدایی شنیدم و متوجه شدم که جمال و فرهاد درحال خفه کردن مقتول هستند.

بلافاصله با آنها درگير شدم، ولی آنها دست و پا و دهان مرا هم بستند که بيهوش شدم. هنگامي که به هوش آمدم، خودم را به درِ آپارتمان رساندم و از همسايه ها درخواست کمک کردم که جواني آمد و دست و پاي مرا باز کرد. سراغ مقتول رفتيم که متوجه شديم او فوت کرده است.»

سه مرد که با طراحی نقشه سرقت، فروشنده سنگ‌های قیمتی را به قتل رسانده بودند، در دادگاه جنایی ادعا کردند که دخالتی در قتل این مرد نداشته‌اند.

با توجه به دزدی ماشین پرايد مقتول، دستور توقيف ماشین پرايد به همراه دستگيري سرنشينان آن در سيستم جامع پليس ثبت شد. بعد از گذشت دو روز، ماشین پرايد به صورت رهاشده از سوی گشت کلانتري ١٢١سليمانيه کشف شد.

در ادامه، کارآگاهان اداره دهم متوجه شدند که مقتول با «محمدرضا» اختلافات شديد مالي داشته، ولی او در تحقيقات منکر این اختلافات شد. بعد از آن کارآگاهان موفق به شناسايي مخفيگاه جمال ٤٦ساله و فرهاد ٢٤ساله شدند و آنها را دستگیر کردند.

«جمال» در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «من هم در کار خريد و فروش سنگ هاي قيمتي با مقتول و محمدرضا آشنا شدم و قرار بود تا يک دستگاه سنگ تراشي را از آنها خريداري کنم. شب حادثه، زماني که به همراه فرهاد به منزل مقتول رفتيم، من با مقتول شروع به بازي شطرنج کردم و محمدرضا و فرهاد نيز مشغول تهيه آبميوه شدند. بعد از خوردن آبميوه، ناگهان مقتول بيهوش شد و آن وقت متوجه شدم که محمدرضا به مقتول آبميوه مسموم خورانده هست. می خواستم از منزل خارج شوم، ولی محمدرضا مانع شد. آخرهای شب، فرهاد از پشت سر گلوي مقتول را گرفت و ما دو نفر هم دست و پاي او را بستيم. محمدرضا يک سکه قديمي به من داد و مدعي شد که ٥٠٠ميليون تومان ارزش دارد. سپس سنگ هاي قيمتي مقتول و محمدرضا را برداشته و طبق نقشه و براي منحرف کردن مسير تحقيقات پليس، اقدام به بستن دست و پاي محمدرضا کردیم و او را مورد ضرب وشتم قرار داديم.»

انکار قتل فروشنده سنگ‌های قیمتی در دادگاه جنایی

فرهاد نيز با تأييد بیانات جمال، در ادامه تحقيقات به کارآگاهان گفت: «به پيشنهاد محمدرضا و طبق نقشه از قبل طراحي شده، براي دزدی سنگ هاي قيمتي به منزل مقتول رفتيم.»

با توجه به اعترافات دو متهم پرونده، محمدرضا نیز دستگیر شد و به این دزدی مرگبار اعتراف کرد. درنهایت پرونده متهمان بعد از صدور کیفرخواست جهت پیگیری به شعبه دهم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد. صبح دیروز جلسه محاکمه متهمان در همین شعبه به ریاست قاضی قربانزاده برگزار شد. در ابتدای این جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند. سپس فرهاد که ٢٣سابقه در پرونده اش دارد، در جایگاه ایستاد و قتل را انکار کرد. او گفت: «سرقت را قبول دارم ولی مقتول را من نکشتم. فقط گردنش را کمی فشار دادم ولی آن قدری نبود که کشته شود. ما هنگامی که از منزل او خارج می شدیم، زنده بود و نفس می کشید.»

سه مرد که با طراحی نقشه سرقت، فروشنده سنگ‌های قیمتی را به قتل رسانده بودند، در دادگاه جنایی ادعا کردند که دخالتی در قتل این مرد نداشته‌اند.

سپس متهمان دیگر نیز هر یک اتهام معاونت در قتل را انکار کردند و مدعی شدند که هیچ دخالتی در کشته شدن مقتول نداشته اند. آنها به هیأت قضائی گفتند که فقط جهت دزدی به آن جا رفته بودند و هنگامی که منزل را ترک می کردند مقتول زنده بود. در آخر نیز هیأت قضائی وارد شور شدند تا رأی خود را در این باره صادر کنند.

اخبارحوادث – شهروند

واژه های کلیدی: ماشین | محمدرضا | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz